Skip to content

Zahájená výstava krajinomaľby a umeleckých výrobkov

Pchjongjang, 21. decembra čučche 107 (2018) (KCNA) – V piatok 21. decembra bola v Galérii kórejského umenia zahájená výstava krajinomaľby a umeleckých výrobkov pri príležitosti 101. výročia narodenia protijaponskej vojnovej hrdinky súdružky Kim Čong Suk.

V strede výstavnej sály sa nachádza olejomaľba “Veľký vodca súdruh Kim Ir Sen a protijaponská vojnová hrdinka súdružka Kim Čong Suk, sledujúci východ slnka nad Kóreou na vrchole Čong Ilovho štítu.”

Ďalej je tu vystavená akrylová maľba “Vrúcne prianie celého ľudu,” zobrazujúca veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena a veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila, kórejský obraz “Zasvätením celého života” a olejomaľba “Stanúc sa strážkyňou,” ukazujúca ušľachtilé črty súdružky Kim Čong Suk, ktorá venovala svoj život plneniu revolučnej veci čučche.

Expozíciu tvorí celkovo 110 jedinečných kórejských obrazov, olejomalieb, výšiviek a umeleckých výrobkov, ktoré sa týkajú zásluh vykonaných bezmedzne veľkými ľuďmi po celej krajine.

Vystavené sú tiež kované a keramické výrobky, ktoré ukazujú múdrosť a talent kórejského ľudu.

Výstava potrvá do 28. decembra.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp