Tramvaje (Pchjongjang)
Původní tramvajový provoz v Pchjongjangu byl zničen za Vítězné vlastenecké národně osvobozenecké války (1950 – 1953). K obnově došlo v r. čučche 80 (1991). Provozovány jsou vozy československé výroby ČKD Tatra, od roku 2018 jsou zařazována nová vozidla vyrobená v Pchjongjangu. Úzkorozchodnou trať k Paláci slunce Kumsusan obsluhují švýcarské vozy.
Fotografie byly pořízeny v letech čučche 106 (2017) – čučche 108 (2019) Společností česko-korejského přátelství Pektusan.
Trolejbusy (Pchjongjang)
Provoz byl zahájen r. čučche 51 (1962). Je zajišťován zejména trolejbusy Čcholima, vyrobenými v Pchjongjangu. Některé ze starších vozů této značky jsou vyrobené licenčně v karosérii československých autobusů Karosa, respektive Škoda. Zřídka se vyskytují ještě i trolejbusy v karosérii maďarských autobusů Ikarus.
Fotografie byly pořízeny v letech čučche 106 (2017) – čučche 108 (2019) Společností česko-korejského přátelství Pektusan.
Autobusy
V provozu autobusů v KLDR převažují vozy čínských značek Yutong, KingLong a dalších převážně zahraničních vozidel, nicméně setkat se lze ještě i s vozy československé výroby Karosa B 732 a C 734 (vyráběnými v l. 1981 – 1996).
Fotografie byly pořízeny v letech čučche 106 (2017) – čučche 108 (2019) Společností česko-korejského přátelství Pektusan.
Metro v Pchjongjangu
Metro bolo uvedené do prevádzky v roku čučche 62 (1973) a má dve trasy: Čcholima (podľa bájneho okrídleného koňa z kórejskej mytológie) a Hjoksin (v preklade inovácia alebo obnova).
Všetky stanice metra sú pomenované revolučnými názvami (Červená hviezda, Súdruh, Zjednotenie, Raj…)
Stanice sú ozdobené krásnymi mozaikami, sochami a ďalšou výzdobou v štýle socialistického realizmu.
Lístok na metro stojí v prepočte približne 0,03 EUR a sociálne zariadenia, noviny a ďalšie služby na staniciach sú úplne zadarmo.
Nová souprava pchjongjangského metra na snímcích z června čučche 108 (2019) – Korejská ústřední tisková agentura.
Následující totografie byly pořízeny v letech čučche 106 (2017) – čučche 108 (2019) Společností česko-korejského přátelství Pektusan.
Železničná doprava
Železnice je hlavním dopravním prostředkem v KLDR v osobní i nákladní dopravě. Tratě dosahují délky cca 5250 km (v ČR cca 10 tisíc km), většina je normálního rozchodu, ale existují i širokorozchodné a úzkorozchodné. Hlavní tratě jsou elektrifikovány. Mezinárodní vlaky jezdí do Pekingu a Moskvy. Většina lokomotiv i vagónů je vyrobena v KLDR a ČLR.
Nákladní automobily
Osobní automobily
Individuální automobilová doprava je regulována v souladu s politikou kolektivismu a péče o životní prostředí. Díky soustředění velké většiny dopravy na železnici (a v mezinárodní dopravě také na lodě a letadla) se nesetkáme v KLDR s dopravními kolapsy a občané jsou uchráněni velké části tragických dopravních nehod. Občanům jsou zpravidla zajištěny pracovní příležitosti v místě bydliště nebo v jeho blízkosti (jako tomu bylo v ČSSR), čímž se snižují nároky na osobní dopravu.
Fotografie byly pořízeny v letech čučche 106 (2017) – čučche 108 (2019) Společností česko-korejského přátelství Pektusan.
Korejské traktory
Lodná doprava
Lodě na řece Tedong v Pchjongjangu na týchto snímkach byly pořízeny čs. delegací v dubnu 2017 z Věže čučche. Největším plavidlem na snímcích je Kombinovaná loď služeb Mučige. V Pchjongjangu jsou provozovány i nové lodě na elektrický pohon.
17. mája čučche 106 (2017) bola zahájená prevádzka pravidelnej trajektovej linky medzi kórejským Rasonom a ruským Vladivostokom: https://www.kldr.info/2017/05/18/prevadzka-lodnej-linky-rason-vladivostok-zahajena/
Letecká doprava
V minulosti, počas existencie socialistického tábora v Európe, prevádzkovali kórejské aerolínie medzinárodné lety do mnohých európskych destinácií, ako napríklad Moskva, Berlín či Sofia. Vplyvom zložitej medzinárodnej situácie bola prevádzka týchto liniek zrušená a v súčasnosti prevádzkuje Air Koryo tieto pravidelné medzinárodné linky:
- Pchjongjang – Peking
- Pchjongjang – Šanghaj
- Pchjongjang – Šen-jang (Čína)
- Pchjongjang – Vladivostok
Okrem toho zabezpečuje radu charterových letov do rôznych domácich aj medzinárodných destinácií.
Flotilu Air Koryo tvoria prevažne lietadlá ruskej výroby Antonov, Tupolev a Iljušin.
Na snímke čs. delegácie z apríla 2017 je zachytené lietadlo Tupolev Tu-204 spoločnosti Air Koryo na letišti v Pekingu
Medzinárodné letisko Pchjongjang bolo zrekonštruované a v roku 2015 bol uvedený do užívania nový terminál 2.
Viac informácií o letisku v Pchjongjangu nájdete tu: https://www.kldr.info/letiste-v-pchjongjangu/.
Dopravní policie
Mnoho křižovatek je řízeno nebo dozorováno příslušnicemi a příslušníky dopravní policie, se zaváděním světelné signalizace však postupně ubývají. Fotografie (vyjma dvou filmových záběrů) byly pořízeny v letech čučche 106 (2017) – čučche 108 (2019) Společností česko-korejského přátelství Pektusan.