Mnoho lidí navštívilo náměstí před Palácem slunce Kumsusan, posvátným chrámem čučche, kde jsou pohřbeni prezident Kim Ir Sen (Kim Il Sung) a vůdce Kim Čong Il.
Sloužící personál, pracující lid a školní mládež a děti navštívili sochy a portréty usměvavých velkých vůdců ve svých obytných oblastech, hluboce vzpomínajíce revoluční dráhu velkých vůdců.









Koncert, hudební a taneční představení, revoluční opera, revoluční drama, cirkus a žonglování byly představeny v Pchjongjangu.
Umělecká vystoupení byla představena funkcionáři, umělci, pracujícími lidmi, členkami Svazu žen a mládeží a studenty ve všech provinciích.
Mládež se shromáždila na náměstích u památníku založení strany, Vítězného oblouku a dalších místech Pchjongjangu po vyslechnutí zprávy o úspěšném testu výbuchu jaderné hlavice.
Podobné taneční zábavy se konaly ve stejném dni ve všech provinčních místech, městech a krajích.









Přítomni byli na pozvání zahraniční diplomatičtí vyslanci, zástupci mezinárodních orgánů a vojenští přidělenci zdejších zahraničních zastupitelských úřadů.
KLDR pozdravuje největší rozkvět v budování mocného socialistického státu pod vedením maršála Kim Čong Una, zdůraznil referent a dodal:
KLDR bude důsledně provádět tři charty pro národní znovusjednocení v souladu s čučche orientovanou linií znovusjednocení, stanovenou velkými vůdci, a tak jistojistě dosáhne historické věci národního znovusjednocení spojeným úsilím všech Korejců.






Žádná síla na zemi nemůže zabránit armádě a lidu KLDR pádit vpřed jako vítr k vysokému věhlasu socialistické mocnosti, mající Kim Čong Una v čele revoluce, dodal.
1) Srovnejte, jak si připomínáme výročí založení “svých” států v bývalém Československu! Den vzniku “samostatných” států ČR a SR 1. 1. 1993 (ve skutečnosti od počátku ubohých kolonií imperialismu) je sice v obou zemích státním svátkem, oslavován je však leda kariéristy, kterým rozdělení Československa přineslo osobní prospěch. Pro český a slovenský lid znamenalo rozdělení společného státu jen komplikace, v některých případech přímo tragédii. Slovensko získalo podobnou “samostatnost” jako za Tisova klerofašistického režimu, ke kterému se ostatně jeho současná moc stále otevřeněji hlásí.